دوشنبه , 11 دسامبر 2023

11 چیز که هر طراح ، برای طراحی اپلیکیشن موبایل باید بداند.

(بخش دوم )

6- بدون صفحه اسپلش

شرکت بعدجدید

براساس تحقیق، مردم به طور میانگین  برای انتخاب یک برنامه  45 ثانیه صرف می کنند و معمولا از بین ده برنامه ، یکی را دانلود می کنند. شما باید سریع بروید سر اصل مطلب و در 10 ثانیه تمام ارزشهای خود را به آنها نشان بدهید .

بسیاری از کاربران، صفحات اسپلش را دوست ندارند، و در بعضی از تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که 25 درصد بازدیدکنندگان دقیقا بعد از مشاهده صفحات اسپلش، از اپلیکشن خارج میشوند . پس نگران صفحات اسپلش نباشید و زیاد بروی آن فقط نگذارید .

7- به جهت اهمیت بدهید

شرکت بعدجدید

اگر  30٪  کاربران ، از برنامه شما  در حالت افقی استفاده کنند، باید آن را برای حالت افقی هم طراحی کنید. اکثر طراحان فقط برنامه خود را در حالت عمودی آزمایش می کنند. برنامه خود را هر دو در حالت افقی و عمودی طراحی  و تست کنید. برای حالت رانندگی، امور مالی، کتابها و بازیها، اما حالت اولیه حالت اصلی است.

8-فرم کوتاه و شیرین

شرکت بعدجدیدشاید ویژگی پلتفرم دسککتاپ پر کردن فرم ها با تایپ کردن میبود و هنوزم هم میباشد اما میتوان گفت پلتفرم گوشی باید متفاوت باشد . ویژگی تاچ راه ها و ایده های زیادی را برای ما نمایان میکند .

کاربران نمی خواهند وقت خود را در پرکردن فرم های احتمالی صرف کنند. بنابراین میتوان با ایده های جذاب و خلاقانه به جای پر کردن فیلد های فرم ها با ویژگی تایپ کردن ، از المان های شیرین استفاده نموده، فرمهای کوتاه و شیرین خلق کرده تا مخاطب احساس لذت بیشتری بکند .

9- برنامه را در موبایل تست کنید

شرکت بعدجدید

نکته برتر شرکت بعدجدید که به هر طراح داده می شود،این است که  طراحی  های خود را در موبایل  تست کنید .

شما ممکن است برنامه خود را در یک کامپیتور اپ چی طراحی کنید . پس بهتر است تا در هر موبایل با کیفیت های مختلف صفحه نمایشگر تست کنید .

10-رابط کاربری مناسب

شرکت بعدجدید

شاید نکات ناوبری اپلیکیشن ها ساده باشند اما شما با مخاطبین متفاوتی سرو کار دارید . در برنامه از راهنما استفاده از منوها استفاده کنید . نگذارید کاربر در استفاده از اپلیکیشن شما سردرگم باشد . زیرا میتواند این مسئله باعث حذف اپلیکیشن شما گردد .

11- حتما از گزینه فیلتر کردن و مرتب کردن بهره بجویید

شرکت بعدجدید

یک طراح باید ویژگیهایی را در اپ خود ایجاد کند که باعث رضایت مخاطب گردد  . صفحه ی موبایل محدودیت در نمایش اطلاعات دارد پس با ایجاد گزینه فیلتر کردن بر اساس و مرتب کردن بر اساس میتوانیم این محدودیت را برای مخاطب جبران کرد . وی را برای دست یابی هرچه سریع تر به نیازش یاری نمود .

(پایان)

طراحی اپلیکیشن 

شرکت بعدجدید

تولید محتوا 

تبلیغات استراتژیک 

 

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *