دوشنبه , 11 دسامبر 2023

11 توصیه که هر طراح ، برای طراحی اپلیکیشن موبایل باید در نظر داشته باشد

( بخش اول )

یک دهه قبل، استفاده از تلفن همراه فقط برای برقراری ارتباط بود.

اما امروزه پیدا کردن افراد بدون تلفن همراه سخت شده است. با گوشی های هوشمند، مردم جهان را در کف دست خود می گیرند. اپلیکیشن های موبایل بسیاری در زمینه های مختلف وجود دارد و این اتفاق جهان را دست خوش تغییرات بنیادینی کرده است .

اگر چه میشود عنوان کرد اپلیکیشن های موبایل به نقطه اشباع رسیده است، اما هنوز هم  یک طراح حرفه ای می تواند یک برنامه برجسته موبایلی و یک استارت آپ موفق ایجاد کند . در اینجا ” شرکت بعدجدید ” 11 توصیه مفید را بر اساس تجربه و برخی دستورالعمل های گوگل،مطرح میکند تا به شما در طراحی و ساخت یک برنامه موبایلی عملی، یک استارت آپ موفق و یک اپلیکیشن کاربردی  کمک کند.

1-صفحه کلید سفارشی با توجه به کارایی اپ بسازید

تحقیقات ما نشان می دهد که مخاطبین  برای تغییر بین حالت صفحه کلید و صفحه نمایش لمسی ، دچار سردرگمی میشود . که از این رو میتوان با طراحی اختصاصی صفحه کلید  ، باعث افزایش بار شناختی کاربر و ایجاد فضای تعاملی بهتر بین کاربر و محیط اپلیکیشن شد . بنابراین پیشنهاد ما این است که طراح باید صفحه کلید سفارشی را برای کاربر ایجاد کند  .

 2- شناخت سخت افزار های گوشی و استفاده بهینه

شرکت بعدجدید

تلفن های همراه از بسیاری از سخت افزار های بزرگ مانند شتاب سنج، GPS، بلوتوث، تشخیص حرکت استفاده بهره می برند . بنابراین طراح باید از این ویژگی ها به طور موثر استفاده کند.امکاناتی که میتواند باعث جذاب تر شدن یک اپلیکیشن نزد کاربر گردد . به طور مثال تفاوت یک منوی استاتیک سنتی با یک منوی داینامیک که به صورت کشویی از ویژگی تاچ موبایل بهره میبرد .

3- از گزینه مخفی کردن رمز استفاده نکنید

شرکت بعدجدید

عموما صفحات موبایل کوچک هستند و به صورت انفرادی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرند . بودن گزینه  ی نمایش رمز یا مخفی کردن آن باعث سردرگمی و عدم اطمینان مخاطب میگردد . پیشنهاد شرکت بعدجدید این است که کمتر از آن استفاده کنید .

4- فلید مخصوص جستجو طراحی کنید

شرکت بعدجدید

اگر مخاطب بتواند یک جستجو ی راحت و کامل انجام دهد به شما اثبات میکند که در طراحی UI  و UX  موفق بودید .

کاربران جستجو کردن را دوست دارند حتی به مدل سنتی اش . پس از این وِیژگی رفتاری در مخاطب شناسی استفاده کنید . از گزینه های جستجو های اخیر و جستجو های مورد علاقه هم بهره ببرید .

5- ازآنها درخواست مجوز بکنید

شرکت بعدجدید

بعضی از مردم فکر می کنند داشتن  مجوز فله ای از طرف کاربر برای یک اپلیکیشن یک ایده مشهور و مخاطب پسند است. همانطور که کاربران در مورد حریم خصوصی شان جدی هستند، بنابراین دوست ندارند که فقط نطاره گر تصمیم های شما باشند  . بنابرین ارسال درخواست مجوز از طرف شما به سمت کاربر میتواند باعث جلب نطر و اعتماد آنها گردد.

(پایان بخش اول )

طراحی اپلیکیشن موبایل 

شرکت بعدجدید 

تولید محتوا 

تبلیغات استراتژیک

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *