دوشنبه , 11 دسامبر 2023

طراحی اپلیکیشن موبایل، راه ارتباطی نوین

طراحی اپلیکیشن موبایل یکی از پیشرفت های نوین در دنیای تکنولوژی محسوب می شود. دنیایی که با سرعتی سرسام آور در حال پیشرفت است و صاحبان کسب و کارهای سنتی و نوین برای ماندن در بازار رقابت باید خود را با تغییرات دنیای تکنولوژی همگام نمایند.

استفاده از گوشی های تلفن همراه در میان مردم هر روز محبوب تر می شود. گوشی هایی که دیگر تنها وسیله ای برای برقراری تماس تلفنی نبوده و مخاطبان از آن استفاده های متعددی می کنند. طراحی اپلیکیشن موبایل این قابلیت را به کسب و کارهای مختلف می دهد که تا از روشی جدید برای برقراری ارتباط به مشتریان و مخاطبان خود استفاده نمایند. به بیان دیگر طراحی اپلیکیشن های موبایل نقش بسیار مهمی در شناساندن برند ها دارند و می توانند به نوعی ویترینی برای هر کسب و کاری محسوب شود. اپلیکیشن ها می توانند کاربردی، تفریحی و سرگرمی و یا مدیریتی طراحی شوند.

اپلیکیشن ها قابلیت ارائه هم‌زمان متون، تصاویر، ویدئوها، انیمیشن و حتی صوت را به کاربران فراهم کرده اند و می توانند تا سال ها مورد استفاده قرار گیرند. هرچه استفاده از اپلیکیشن کاربردی تر و جذاب تر باشد کاربران تمایل بیشتری به استفاده از آن ها دارند یکی از راه هایی که می‌توان جذابیت طراحی اپلیکیشن موبایل را افزایش داد استفاده از تایپوگرافی ها است.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

در واقع طراحی اپلیکیشن موبایل فرایندی است که در آن طراحان و برنامه نویسان موبایل یک برنامه را بر روی سیستم عامل های گوناگون تولید می کنند. هر کدام از این سیستم عامل ها دارای ویژگی ها و قوانین مخصوص به خود هستند که در زمان طراحی و برنامه نویسی باید به آن ها توجه نمود زیرا طراحی اپلیکیشن موبایل برای هر سیستم عاملی باید به صورت تخصصی صورت بپذیرد. انواع اپلیکیشن های موبایل را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد: اپلیکیشن های محلی، اپلیکیشن های HTML5، اپلیکیشن های ترکیبی.

اپلیکیشن های محلی انواعی هستند که طراحی آن‌ها بر پایه یک سیستم عامل خاص صورت گرفته است در حالی که اپلیکیشن های HTML5 به گونه طراحی شده اند با تغییرات جزئی می توانند به سیستم عامل های مختلف منتقل شوند. اپلیکیشن های ترکیبی در واقع تلفیق دو سیستم قبلی هستند.

طراحی اپلیکیشن

نکاتی که در زمان طراحی اپلیکیشن موبایل باید مد نظر قرار داد

در طراحی اپلیکیشن موبایل نیز مانند هر کار دیگری نیاز است در ابتدا اهداف مورد نظر آن مشخص شود. منظور این است که بدانیم چه امکاناتی قرار است از طریق این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار گیرد. آیا دانلود نرم افزار هدف اصلی ماست و یا برای ما مهم است که اطلاعاتی از کاربران از طریق این نرم افزار به دست بیاوریم و یا گاهی اوقات طراحی اپلیکیشن موبایل بر اساس دریافت هزینه های درون برنامه از مخاطبان شکل می گیرد. گام بعدی شناسایی مخاطبانی است که قرار است از این اپلیکیشن موبایل استفاده کنند. بودجه ای که برای طراحی اپلیکیشن موبایل در نظر گرفته اید چقدر است و قرار است بر روی چه سیستم عامل هایی مورد استفاده قرار گیرد و در نهایت باید بدانید برنامه ریزی شما برای تبلیغ و شناساندن این اپلیکیشن چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *