دوشنبه , 11 دسامبر 2023

تبلیغات استراتژیک ، راز موفقیت کسب و کار شما

(بخش دوم )

اقداماتی که در تبلیغات استراتژیک انجام میشود و شما را به موفقیت میرساند عبارت است از :

هدف گذاری

با اصول اولیه شروع کنید: مشتری خود را بشناسید. چه کسی، کجا و چگونه ؟ شما می توانید تبلیغات خود را هدف قرار دهید و استراتژی خود را برای رسیدن به هدف ،بارها  اصلاح کنید. اگر مخاطبیت شما معمولا جوانان هستند میتونید از اینستاگرام بهره ببرید یا اگر مشتریان شما افراد مسن تر هستند ممکن است آن ها تمایل داشته باشند از تجهیزات سنتی تری استفاده کنند به طور مثال تلویزیون و یا روزنامه . پس برای نزدیک شدن به مخاطب هدف باید آنها را درک کنید . مشخصات شخصیتی مشتریان خود با ایجاد مسیبر های تحقیقاتی بدست آورید .

من یک صاحب فروشگاه کوچک الکترونیک را میشناختم که عمدتا رادیو را برای ایجاد آگاهی استفاده میکرد. با اینکه به نتیجه تبلیغات در این حوزه اطمینان نداشت ، او تصمیم گرفت که تبلیغات خود را برای یک  ماه بین سه ایستگاه تقسیم کند. هر ایستگاه یک آگهی مشابه را برای 10 روز انجام داد. او از همه کسانی که در آن ماه در فروشگاه خود آمده بودند پرسید: “چگونه درباره ما می شنوید؟” ایستگاه C بیشتر بازدید کنندگان را ایجاد کرده بود. با این حال، ایستگاه A، که کمترین تعداد بازدید کنندگان را به دست آورده بود ، بیشترین فروش را ایجاد کرد. در حالی که پیام برای هر سه ایستگاه مشابه بود.چون ایستگاه A مشتریان خودش بودند .

مفید و با ارزش بودن

کارهای تبلیغاتی خود را انجام دهید. اطمینان بدهید که شما به سوالات مشتری پاسخ می دهید. نه اینکه  فقط بگویند “خرید، خرید، خرید”، بگویید چرا. چه چیزی شما را در رقابت متمایز می کند؟ ارزش منحصر به فردی که می توانید ارائه دهید را برجسته کنید. همه ما هر روز می بینیم و می شنویم. اما ما به هر گونه اطلاعاتی که به ما کمک می کند، توجه خواهیم کرد.

ویژگی ها و مزایا

همه چیز در مورد ویژگی ها و مزایا است. مطمئنا، اگر شما کوکا کولا هستید، هویت برندتان را تبلیغ می کنید (مثلا، خنک، گوارا و یا بعضی از اصطلاحات جنجالی احمقانه برای نوشیدن این نوشابه). اما اگر شما یک کسب و کار معمولی و یا نوپا هستید، شما باید مردم را بشناسید تا دریابید که ابتدا رقبای شما چه برندهایی هستند و چرا فردی می خواهد مشتری شما باشد. به مردم بگویید که داستان و محصول شما مهم است. بنابراین، پیدا کنید آن ویژگی مهمی که مشتریان شما باید بدانند .

اطلاع رسانی

چند بار تصمیم گرفته اید که چیزی را از جایی  که هیچ وقت خرید نکردید، خریداری کنید؟

تبلیغات یکی از راه هایی است که مشتریان بالقوه در مورد شما می دانند. و تنها یک تبلیغ آن را انجام نخواهد داد. تبلیغات وابسته به تعداد است. شما برای رسیدن به مخاطب نیاز دارید که تعدادی از پیامهایتان شنیده شود . شما نیاز به فرکانس ( تعداد دفعاتی که یک نفر پیام شما را می شنود) دارید که امری ضروری است  و این با اقدام احتمال بیشتری دارد  که شخص به جستجو بپردازد و خرید کند.

تولید محتوا و زمینه

محتوا و زمینه دو المان  مهم درتبلیغات هستند. شما هیچ وقت پاروی برف روبی را در تابستان تبلیغ نمی کنید. محتوا پیام شما است و زمینه  دریافت این پیام در مقابل مشتریان بالقوه ؛ زمانی که آنها بیشتر به آن نیاز دارند. گاهی اوقات این آسان و واضح است. گاهی اوقات شما باید پیام های خود را آزمایش کنید و تبلیغات خود را اصلاح کنید. خوشبختانه با پیشرفت در حزوه تبلیغات آنلاین، پیام های تست و تنظیمات جزئی بسیار آسان شده است . ممکن است بخواهید سرفصلهای مختلف یا حتی رنگهای مختلف را آزمایش کنید.

پیام شرکت بعد جدید به شما

تبلیغات به عنوان یک ابزار بازاریابی بالقوه موثر است و زمانی که به صورت استراتژیک انجام می شود می تواند نتایج قابل اندازه گیری را متناسب اندازه کسب و کار شما بدست آورد .

تبلیغات استراتژیک را با بعد جدید تجربه کنید

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *