دوشنبه , 11 دسامبر 2023

انیمیشن تبلیغاتی حرکت در مسیر تکنولوژی های تصویری

حضور قدرتمند در دنیای تکنولوژی باید هم راستا با افزایش آگاهی و تسلط به دانش و علوم نوین باشد. یکی از جدید ترین روش های حضور در دنیای بازاریابی اینترنتی استفاده از انیمیشن های تبلیغاتی است. از طریق انیمیشن های تبلیغاتی می توان مفاهیم مورد نظر و یا معرفی محصولات و خدمات را به شکلی جذاب و در عین حال مختصر و مفید به کاربران ارائه نمود. در سال های قبل استفاده از انیمیشن های تبلیغاتی در برنامه های بازاریابی دیجیتالی کاری پر هزینه و زمان بر تلقی می شد اما با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و تولید انواع نرم افزار های تولید انیمیشن های تبلیغاتی، می توان به سادگی و بدون صرف هزینه های گزاف اقدام به تولید محتوا در قالب انیمیشن نمود.

انیمیشن با نام هایی مانند کارتون، جان‌بخشی و یا پویا نمایی شناخته می شود و به عنوان یکی از شاخه های هنرهای تصویری متحرک طبقه بندی می شود. تاریخچه تولید انیمیشن مربوط به دهه های اولیه شکل گیری صنعت سینما است.

ساخت انیمیشن / موشن گرافیک

ویژگی های انیمیشن های تبلیغاتی

از برتری های این روش نوین تبلیغاتی همان طور که اشاره کردیم می توان به کم هزینه بودن تولید محتوا از این طریق اشاره نمود. علاوه بر این در زمان ساخت انیمیشن های تبلیغاتی هیچ محدودیت دست و پا گیری شامل حال شما نخواهد بود. می توان بزرگ ترین رویاهای موجود و اهداف و برنامه ریزی های آتی را در قالب انیمیشن های تبلیغاتی به تصویر کشید.

شخصیت پردازی ها نیز از دیگر برتری های ساخت انیمیشن های تبلیغاتی است. خلق شخصیت هایی که معرف برند شما باشند می تواند نه تنها در انیمیشن های تبلیغاتی بلکه در تمام بخش های کمپین تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد.

تکنولوژی های متعددی برای تولید انیمیشن های تبلیغاتی وجود دارد که از میان آنها انیمیشن های تبلیغاتی دو بعدی جایگاه ویژه ای دارند. بها ین معنا که انیمیشن های دو بعدی تصویری فانتزی از دنیای واقعی ایجاد می کنند و همین امر جذابیت و جلوه آن را در نگاه مخاطبین چندین برابر می کند.

ساخت انیمیشن / موشن گرافیک

موشن گرافیک و انیمیشن را با هم اشتباه نگیرید

در بسیاری از مقالات دو عنوان موشن گرافیک و انیمیشن را به اشتباه در کنار هم می آورند در حالی که این دو کاملا از هم مجزا هستند. موشن گرافیک در واقع گرافیک متحرک و ترکیب آن با صداگذاری برای افزایش جذابیت است. در موشن گرافیک با استفاده از برخی از المان های خاص یک هدف مشخص را توضیح می دهیم؛ اما موشن گرافیک و انیمیشن های تبلیغاتی به این معنا است که یک مفهوم مشخص طی یک پروسه داستانی به تصویر کشیده شود. این پروسه ترکیبی از شخصیت پردازی ها، داستان، خلق صحنه ها و محیط داستان و ایجاد یک دنیای خیالی است.

به طور کلی تفاوت انیمیشن های تبلیغاتی و موشن گرافیک را می توان در 3 حیطه اصلی بیان نمود. اول اینکه این دو تکنولوژی مخاطبین و در درخواست کنندگان متفاوتی دارند. مورد بعدی تفاوت در نحوه عرضه و اکران آن ها است و در نهایت این دو دارای ساختار های محتوایی متفاوتی هستند.

برای ساخت موشن گرافیک و انیمیشن های سریالی با ما در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *